З огляду на те, що тарифи на житлово-комунальні послуги постійно зростають, багато людей замислюються про встановлення автономного водопостачання та опалювальної системи. Якщо ви запланували встановлення котла (не важливо, одно- або двоконтурний), вам знадобиться димохід для ефективного відведення продуктів згоряння. Цю послугу ви можете замовити за доступною вартості компанії «Батіскаф». Ми встановимо у вашому котеджі, приватному будинку або виробничому приміщенні димохід в максимально стислі терміни і подбаємо про те, щоб система для відведення продуктів горіння працювала без збоїв. В нашій команді працюють професіонали з великим досвідом, які знають, як правильно спроектувати і встановлювати такі пристрої.

Димохід в приватному будинку: що потрібно знати

Ми впевнені в тому, що незалежно від типу котла або каміна у вашому домі, котеджі, довіряти встановлення димоходу найкраще професіоналам. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим, що все буде зроблено правильно відповідно до будівельних норм. Плюс до того – це найпростіше вимога правил пожежної безпеки. У тому випадку, якщо проектування конструкції зроблено неправильно, ви можете зіткнутися з численними труднощами і проблемами:

 • локальне загоряння;
 • задимлення або зворотного/слабкою тяги;
 • руйнування каналів для відведення диму;
 • утворення конденсату.

Види димоходів, складання проекту

Встановлення димоходу в Харкові – завдання, до якої потрібно підійти максимально скрупульозно. При цьому повинні враховуватися численні фактори, в тому числі:

 • напрямку вітру, які переважають у вашій місцевості;
 • висота димоходу (вона підбирається з урахуванням площі і висоти будівлі);
 • безпосереднє призначення димоходу (зокрема, вони використовуються для газових, твердопаливних котлів, а також для бань, камінів);
 • діаметр труб, який повинен підбиратися індивідуально.

Увага приділяється увазі димоходу і матеріалу димовідвідних труб не просто так. Від цього буде залежати ефективність функціонування всієї системи. Серед наших клієнтів популярністю користуються труби сендвіч. У цю систему входять труби різного діаметру, які розділяє утеплювач з мінеральної вати з міцних базальтових волокон. Основна особливість таких труб – то, що тепло не передається цегляній кладці і стін, тому на їх поверхні не утворюється конденсат.

Поширені також цегляні димоходи, їх встановлення передбачають ще в проекті нового будинку. Для побудови таких конструкцій вибирають вогнетривку цеглу. У числі недоліків користувачі наголошують на тому, що з часом усередині цегельних димоходів утворюється зола. Крім того, що утворюється при конденсаті вода проходить в пори цегляної кладки і поступово його руйнує.

Металеві нержавіючі димарі також користуються попитом. Такі конструкції виконані з готових сталевих елементів: дефлекторів, колін, труб, трійників тощо. Зустрічаються системи з алюмінію і навіть полімерів. У цих димоходів безліч переваг, але є і один важливий момент, який необхідно врахувати при зведенні таких конструкцій, – це додаткова теплоізоляція. Вартість монтажу димаря у багато залежить від складності проекту і особливостей виконання роботи.

Монтаж димоходу в Харкові: етапи

Є такі способи прокладки димохідних труб:

 • монтаж безпосередньо на котел або камін;
 • підвісні через стіну – такий спосіб вважається найбільш популярним, коли трубу прикріплюють на зовнішню стіну;
 • розміщення труб в стінових шахтах всередині будинку з виведенням на дах.

Також наші фахівці можуть запропонувати встановлення окремо розташованих димоходів. Вибирати потрібно з урахуванням технологічної обґрунтованості, фінансових можливостей, індивідуальних переваг.

Кожен спосіб монтажу відрізняється своїми особливостями. Зокрема, під час прокладання димоходу через цегляну або дерев’яну стіну використовуються оцинковані або сталеві сендвіч-труби. Основними перевагами такої системи є високий рівень пожежної безпеки, мала кількість елементів кріплення і стиків, можливість установки без порушення цілісності даху, простота обслуговування димоходу (доступу нічого не заважає).

Монтажні роботи починаються від низу до верху. Виконання роботи поетапне, розглянемо послідовність:

 • вибір місця для облаштування отвори, щоб виводити трубу;
 • безпосередньо висновок труби назовні, встановлення опорної конструкції;
 • монтаж кріплень, які будуть фіксувати і утримувати трубу;
 • кріплення до даху будівлі, встановлення конструкцій для захисту від негативних погодних умов.

В останню чергу майстра накривають дефлектором конусну горловину. Щоб запобігти загорянню і створити гарну тягу, можна використовувати іскрогасники і турбовінти. По завершенню робіт фахівці компанії «Батіскаф» обов’язково проводиться тестування системи і лише потім – здача об’єкта в експлуатацію. Крім того, ми подбаємо про подальше техобслуговуванні системи.

Замовити монтаж димоходу

Ми займаємося монтажними роботами на будь-якому етапі будівництва будинку. Наші фахівці рекомендують встановлення димоходу передбачити в будівельному проекті, це дозволить зняти багато питань при проектуванні і монтажі конструкції. Також є можливість виконати модернізацію застарілого димоходу або встановити нову систему для відводу продуктів горіння.

Чи плануєте оформляти замовлення на монтаж димоходу? Яка ціна за роботу в Харкові – ось головне питання, яке хвилює потенційних клієнтів. Зрозуміло, озвучити конкретну цифру без детального вивчення умов неможливо. Фахівці компанії «Батискаф» готові виїхати безпосередньо на об’єкт, щоб оцінити обсяг робіт і проконсультувати вас по питаннях, що цікавлять.