Теплотраса є компонент для постачання мереж теплом. По суті, це подвійний трубопровід, по якому проходить теплоносій. До складу системи може входити не тільки транспортувальні канали, але і теплогенератори, насосні станції, а також інші важливі механізми.

Потрібно розуміти, що монтаж теплотрас – це складний процес, який вимагає відповідального підходу і високої кваліфікації. Вибір труб залежить від того, проводиться підземна або наземна прокладка теплотраси. Якщо матеріал або шар ізоляції підібрані неправильно, не виключені тепловтрати. Саме тому прокладка теплотраси – завдання, яке слід довірити професіоналам.

Способи монтажу

Існують два варіанти прокладки теплопроводу:

 • безканальні. Цей спосіб найменш витратний. Однак потрібно враховувати наявність істотних недоліків. По-перше, через укладання у відкритий грунт на трубах швидше з’явиться корозія. По-друге, ремонтувати теплопроводи буде набагато складніше, ніж при канальної укладанні.
 • канальний. Прокладка теплових мереж таким способом досить проста. При цьому всередині залізобетонного каналу прокладається труба. Сам канал може бути монолітним або модульним (монтаж здійснюється з використанням лотковою системи). Оптимальний варіант – застосування теплоізольованих труб з якісної ізоляцією. Якщо труби не ізольовані, слід покрити їх додатковим захисним шаром.

Система прокладки теплотраси

Крім способу монтажу, необхідно розібратися з тим, яке прокладання теплотраси буває:

 • променеве;
 • однотрубну;
 • двотрубному.

Останній варіант користується найбільшим попитом. І це не дивно, вартість двотрубних схем доступна, але при цьому вони відрізняються високою ефективністю і надійністю. Суть роботи системи така: теплоносій проходить по одній трубі до верхнього радіаторного торця, а потім йде у зворотний бік від нижнього радіаторного торця по другій трубі. Для управління використовуються термостатичні вентилі.

Фахівці компанії «Батискаф» досконально знають способи монтажу і використовуються системи прокладки теплотраси. Вони допоможуть визначитися з оптимальним варіантом, а також зроблять роботу максимально оперативно і якісно.

Вибираємо труби для теплотраси

Щоб уникнути неприємностей в процесі експлуатації труб, необхідно зробити правильний вибір матеріалів. Вони повинні відповідати встановленим параметрам, які прописані в СП 60.13330.2012.

Зокрема, підходять труби, виконані з таких матеріалів:

 • Поліпропілен. Цей синтетичний матеріал з температурною межею в 95 градусів, вільно витримує до 0,9 Мпа. З основних переваг можна відзначити оперативний монтаж, надійність зварних скріплень і високий рівень міцності.
 • Оцинкована сталь. Відноситься до високоміцних матеріалів без температурних меж. Максимальний показник тиску – 12 атмосфер. З недоліків, які відзначають користувачі, – висока ціна і досить складний монтаж.
 • Металопластик. Відмінні експлуатаційні показники. Монтаж таких труб здійснюється за рахунок прес-фітингів, тому що при типових з’єднаннях можливі протікання в систему. Вартість металопластикових труб досить висока.
 • Зшитий поліетилен. Основні переваги таких труб – висока міцність і відмінна термостійкість (витримують до 95 градусів). Максимальний показник тиску – 12 атмосфер. Розриви в схемі не відбуваються. Також можна відзначити цінову доступність і простоту монтажу.

Особливості монтажу теплотраси

Організація доставки теплоносія – один з найскладніших питань, які необхідно вирішити при облаштуванні системи опалення. Від вибору способу прокладки теплотраси залежить обсяг робіт і не тільки. Також це впливає на кількість матеріалів, вартість готової схеми і терміни виконання монтажних операцій.

Але починається все з проекту, коли необхідно прорахувати всі дрібниці, звернути увагу на індивідуальні переваги замовника, а також регламенти. Зокрема, для підземних каналів необхідно провести наступний комплекс робіт:

 • якісна підготовка траншей для подальшої установки труб;
 • прокладка самих трубопроводів канальним або безканальним способом;
 • безпосередньо підключення споживача;
 • фінальна стадія – це налагодження устаткування і його тестування в реальних умовах.

Якщо проводиться монтаж теплотраси повітряним способом, то різниця буде тільки в самому початку. Замість підготовки траншей і виконання земляних робіт необхідно встановити опори. Саме на них і буде розташовуватися майбутній трубопровід. Щоб мінімізувати втрати теплоносія, рекомендується ізолювати поверхню теплотраси (зараз у продажу можна знайти навіть попередньоізольовані труби).

Переваги співпраці з «Батіскаф»

Потрібен якісний монтаж тепломережі? Компанія «Батіскаф» готова запропонувати свої послуги. Звертаючись до нас, ви можете розраховувати на:

 • грамотне проектування. Ми врахуємо всі індивідуальні переваги по бюджету і експлуатаційних характеристик;
 • консультації щодо підбору матеріалів і комплектуючих;
 • оперативний монтаж системи теплопостачання як для приватного сектора, так і для виробничих потреб;
 • ремонт теплових мереж (поточний, капітальний або аварійний з обслуговуванням 24/7).

Гарантуємо чесні ціни на послуги. Вартість формується індивідуально, звертайтеся! Наші фахівці готові відповісти на всі запитання.

 • Які матеріали і пристрої використовуються при монтажі?

  При монтажі теплотрас ми завжди використовуємо перевірене обладнання та матеріали, на яке є офіційна гарантія. Дане обладнання перевірено часом і затверджено нашими задоволеними Клієнтами. Оскільки труби заливаються в стяжку, або закопуються, то ми використовуємо найякісніший матеріал в трубопроводах зшитий поліетілет Pex-a.
 • Скільки часу займає монтаж теплотраси?

  Час на монтаж теплотраси залежить від протяжності та своєчасності виконання суміжних робіт. При узгодженні термінів фахівці компанії Батискаф своєчасно виконує свої зобов'язання.
 • Де будуть зберігатися куплені Вами матеріали і обладнання до початку робіт?

  Якщо на об'єкті, що будується немає охорони, то товар може зберігатися на нашому складі.
 • Яка гарантія на Ваші роботи?

  Мінімальная гарантія 1 рік. За вашим бажанням ми можемо укласти договір і прописати гарантійні зобов'язання. На деякі системи гарантія підтверджується страховкою в 1 млн грн.
 • Чи надаєте ви послуги в області і передмістях?

  Так надаємо послугу з монтажу теплотраси. Зокрема в передмістях: Мала Данилівка, Дергачі, Лісове, Флорінка, Чайківка, Родичі, Черкаська Лозова, Циркуни, Черкаські Тишки, Руські Тишки, Липці, Бобрівка, Слобідське, Елітне, Вільхівка, Безлюдівка, Високий, Березівка, Рай-Оленівка, Олешки, Подвірки, Солоницівка, Караван.
 • Скільки коштує монтаж теплотраси?

  Вартість монтажу теплотраси залежить від переліку робіт, які будуть виконувати наші фахівці. Созвонившись з нами і давши технічне завдання, ми прорахуємо вам попередню вартість робіт.