Установка труб опалення можлива і власними руками, але для цього необхідно мати хоча б мінімум знань про роботу подібного типу. Крім того, важливо знати особливості пристрою опалювальної системи, розуміти особливості виконання зварювальних робіт, принципи монтажу. Безсумнівно, самостійна прокладка труб опалення здатна заощадити істотну суму для сімейного бюджету.

Однак, якщо ви не впевнені у власних силах, не знаєте всі тонкощі процесу або просто немає можливості використовувати певне обладнання, матеріали, краще відразу звернутися до професіоналів. Наша компанія готова допомогти з виконанням монтажних робіт і якісно прокласти труби для майбутньої опалювальної системи.

Найменування робітВартість
Монтаж труб опаленнявід 20 грн/м.п.

Етапи монтажу опалювальної системи

1. Вибір джерела тепла (котла) для будинку. Залежно від вибору джерела енергії залежить те, які будуть встановлюватися труби для опалювальної системи. Розглянемо, на якому варіанті можна зупинитися.

1.1 Газовий котел і обладнання. Зокрема, можна встановити настінний газовий котел, який обладнаний елементами захисту, вбудованою автоматикою і насосами. Для будинків без димоходу використовується агрегат із закритою камерою згоряння. При цьому для відводу продуктів згоряння і забору повітря застосовується коаксіальний трубопровід.

1.2 Електричний котел. Не менш популярний варіант, ніж газовий котел. Такий агрегат оснащується вбудованою автоматикою, розширювальним баком, насосами, групою безпеки. При цьому зворотний трубопровід обладнують розширювальним баком і насосом, а подає водопровід – групою безпеки.

1.3 Твердопаливний котел. Якщо прийнято рішення використовувати такий котел, пластикові труби прокладаються тільки тоді, коли їх зварювання виконується професійно. Дилетантська робота чревата негативними наслідками. Краще не ризикувати.

2. Підбір труб опалення. Наступний момент після вибору котла – визначитися з трубами для системи опалення в цілому і радіаторів. Традиційно використовуються металопластикові та поліпропіленові труби, які прийшли на заміну сталевим і мідним.

2.1 Труби з металопластику. Для їх з’єднання використовуються з’єднувальні та прес-фітинги. З основних мінусів монтажу за допомогою обтискних фітингів можна відзначити високу вартість, відносну недовговічність прокладок, які не витримують велику температуру та ін. Прес-фітинги використовувати більш раціонально, так як нерозбірне з’єднання відрізняється надійністю. Однак для виконання монтажних робіт буде потрібно спеціалізоване обладнання.

2.2 Труби з поліпропілену. З основних переваг – довговічність, доступна ціна, стійкість до розморожуванні системи.

3. Розробка схеми опалення та реалізація проекту. Для підводки трубопроводів до радіаторів є кілька варіантів – однотрубна, колекторна, трійникова. Розглянемо їх докладніше.

Розводка опалювальної системи

Наші майстри можуть запропонувати на вибір такі варіанти:

Розведення однотрубна. У цьому випадку використовується мінімальна кількість труб. Однак потрібно пам’ятати, що при віддаленні радіатора від котла, який гріє воду, в ньому буде нижче температура.

Розведення трійникова. По суті, це «класика» жанру. В першу чергу, такий варіант вибирають через дешевизну. Обсяги матеріалів невеликі, а монтаж займає відносно небагато часу. Основний недолік – залежність водоспоживачів через послідовного з’єднання. Плюс до того, що при одночасному відключенні декількох точок споживання відбувається перепад тиску. Також немає можливості відключити одного споживача.

Розводка колекторна. При такому варіанті загальна протяжність труб буде набагато більше, однак тепло до споживачів буде надходити більш рівномірно. Такий конструкційний принцип забезпечують максимальний комфорт при ремонті або обслуговуванні опалювальної системи. При бажанні можна встановити на кожному відводі колектора регулятор тиску, що вкрай важко зробити при тройніковой розводці, про яку ми говорили вище. Недолік, по суті, єдиний, – велика кількість розводок. Це позначається на складності монтажу і збільшенні витрат на покупку труб.

Звертайтеся, наші фахівці підкажуть оптимальне рішення в конкретному випадку.

Послідовність дій при прокладанні труб

Все залежить від типу котла, обраної схеми, числа батарей і інших нюансів. Якщо описувати послідовність дій декількома словами, то алгоритм буде таким:

 • установка котла в приміщенні, спеціально пристосованим для цього;
 • монтаж батарей;
 • установка гребінки в колекторному шафі;
 • монтаж додаткових елементів, таких як розширювальні баки, насоси та ін.;
 • з’єднання елементів опалювальної системи трубами.

Особливий акцент слід зробити на прокладку труб між окремими елементами опалювальної системи. Робити це потрібно по заздалегідь продуманої схемою. Для виконання роботи будуть потрібні фітинги, ножиці для розрізання труб, будівельний рівень і розвідний ключ. Без спеціалізованих інструментів і обладнання впоратися з поставленим завданням буде складно.

Монтаж труб опалення від компанії «Батискаф»

Замовте прокладку труб системи опалення у професіоналів, які візьмуть цю клопітку завдання на себе.

Фахівці компанії «Батискаф»:

 • допоможуть з вибором матеріалів і обладнання;
 • спроектують схему прокладки труб;
 • оперативно виконають монтажні роботи;
 • при необхідності займуться обслуговуванням і ремонтом труб.

Ви можете розраховувати на доступну вартість послуг, якісне і оперативне виконання замовлення. У наших фахівців великий практичний досвід. У команді «Батискаф» працюють справжні професіонали, які зроблять все можливе для вашого комфорту. Над об’єктом працює єдина команда. Кваліфіковані майстри досконально вивчать всі нюанси і особливості об’єкта, щоб домогтися оптимального результату. Звертайтеся вже зараз!

 • Які труби використовуються при монтажі?

  При монтажі труб опалення ми завжди використовуємо перевірені торгові марки, на яке є офіційна гарантія. Дане обладнання перевірено часом і затверджено нашими задоволеними Клієнтами. Залежно від джерела і тепла і технічного завдання наші фахівці можуть виконувати монтаж сталевими трубами, мідними, трубами з PPR або Pex.
 • Які існують варіанти труб?

  Для зовнішньої розводки застосовуються труби зі сталі, міді і PPR. Для заливки в стяжку або стіну використовуємо труби з Pex.
 • Де будуть зберігатися куплені Вами матеріали і обладнання до початку робіт?

  Якщо на об'єкті, що будується немає охорони, то товар може зберігатися на нашому складі.
 • Яка гарантія на Ваші роботи?

  Мінімальная гарантія 1 рік. За вашим бажанням ми можемо укласти договір і прописати гарантійні зобов'язання. На деякі системи гарантія підтверджується страховкою в 1 млн грн.
 • Чи надаєте ви послуги в області і передмістях?

  Так надаємо послугу з монтажу труб опалення. Зокрема в передмістях: Мала Данилівка, Дергачі, Лісове, Флорінка, Чайківка, Родичі, Черкаська Лозова, Циркуни, Черкаські Тишки, Руські Тишки, Липці, Бобрівка, Слобідське, Елітне, Вільхівка, Безлюдівка, Високий, Березівка, Рай-Оленівка, Олешки, Подвірки, Солоницівка, Караван.
 • Скільки коштує монтаж труб?

  Вартість монтажу труб залежить від протяженнсоті труб і додаткових робіт (наприклад - прорезка штроб). Звернувшись в нашу компанію і надавши додаткову інформацію, наші смеціалісти прорахують вартість монтажу труб.