Замислюючись про облаштування системи обігріву приміщень, в першу чергу необхідно подумати, як буде проходити розводка опалення по будинку. Є різні варіанти, які відрізняються ефективністю, нюансами укладання, сумою витрат на матеріали (труби можуть бути мідними, поліпропіленовими, металопластиковими). Найбільш популярні однотрубних і двотрубних опалення (з горизонтальною або вертикальною верхньої / нижньої розводкою). Поговоримо про них докладніше.

Компанія «Батискаф» готова допомогти з проектуванням опалювальної системи, облаштуванням розводки. Наші фахівці зможуть втілити в життя всі задуми господарів будинку і вписатися в виділений бюджет. Ми надаємо комплекс послуг за чесними цінами.

Популярні способи розводки опалення

Безумовно, в сучасному інтер’єрі будинку може бути присутнім грубка або камінокомплекти, однак найчастіше вони потрібні для декоративних цілей, а не для обігріву. А для опалення приміщень знадобиться котел і відповідно – розводка системи. Варіантів облаштування опалювальної системи кілька, вони відрізняються принципом дії, кількістю використовуваних матеріалів та ін. Поговоримо про кожного з них окремо, щоб ви розібралися з особливостями, оцінили всі плюси і мінуси. Відзначимо, незалежно від обраного котла можна використовувати як двотрубну, так і однотрубну розведення.

Однотрубна розводка опалювальної системи

Принцип роботи її досить простий: майстри встановлюють одну трубу, ця система створює замкнуте коло. До неї безпосередньо і підключаються радіатори з кожного приміщення.

Облаштувати таку систему можна двома способами:

 • горизонтальним;
 • вертикальним.

Найбільш затребуваним вважається саме горизонтальний спосіб, тому що він найбільш простий в конструктивному плані. По суті, особливість цього методу тільки в укладанні труб, вони встановлюються з невеликим ухилом, завдяки чому теплоносій відмінно циркулює по мережі. Складнощі з монтажем виникають тільки в тому випадку, якщо потрібно провести опалення в багатоповерхівці. Майстрам доводиться встановлювати вентиль в первісної секції, яка знаходиться на нижньому поверсі. Це дозволяє забезпечувати оптимальний тиск в системі, щоб теплоносій доходив і до верхніх поверхів будинку.

Переваги однотрубного опалення:

 • простий розрахунок гідравлічного навантаження;
 • зрозуміла схема розводки;
 • невеликий обсяг матеріалів, необхідних для облаштування системи.

Мінус, по суті, тільки один – істотне зниження температури теплоносія при видаленні від котла. В далеких приміщеннях радіатори будуть ледве теплими.

Двотрубна розводка опалювальної системи

З однотрубної розводкою є деякі з деякі складності, як ви вже зрозуміли. Ці недоліки доведеться усувати, встановлюючи особливі термостатичні клапани, збільшуючи кількість секцій в батареї і ін. З двухтрубной розводкою опалення все простіше. Вона відрізняється від однотрубної тим, що тут передбачено підключення до основної труби і прямого струму, і зворотного.

Завдяки такій особливості витрати на матеріали зростають приблизно в 2 рази. Однак в такому облаштуванні системи є свої переваги. Зокрема, у домовласника з’являється можливість коригувати подачу теплоносія в кожну батарею індивідуально. Це дозволить створити в приміщеннях здоровий і комфортний мікроклімат.

Потрібно відзначити, що є кілька основних методів розведення двухтрубной опалювальної системи, про що ми поговоримо докладніше. це:

 • вертикальна схема системи з нижнім розведенням;
 • вертикальна схема системи з верхнім розведенням;
 • горизонтальна схема.

У кожного з представлених варіантів є свої особливості, плюси і мінуси. Наші майстри готові детально проконсультувати щодо кожного із способів розведення і допомогти з вибором оптимального.

Вертикальна схема з нижнім розведенням

Монтаж такої системи проходить в кілька етапів:

 1. У підвалі або по першому поверху прокладається центральний трубопровід, який відходить від котла;
 2. Магістральним трубопроводом встановлюють вертикальні труби, що забезпечують подачу тепла до батарей в приміщеннях;
 3. Від кожного радіатора повинна відходити труба зворотного відтоку теплоносія, який буде знову надходити в нагрівальний котел.

Завдання номер один, яку повинні вирішити майстра, забезпечення регулярного відведення повітря з трубопроводу. Для цього важливо встановити крани Маєвського на кожному з наявних в будинку радіаторів, розширювальний бак або ж повітряну трубу. Якщо упустити цей момент, в процесі експлуатації системи можуть виникнути великі проблеми. Краще відразу звернутися до кваліфікованих фахівців, які досконально вивчили питання і мають великий практичний досвід.

Вертикальна схема з верхнім розведенням

На відміну від попереднього варіанту теплоносій від нагрівального котла надходить по трубопроводу на горище, звідки розноситься по всьому радіаторів. Охолоджена вода повертається в опалювальний прилад по магістралі.

Потрібно відзначити, що основна проблема в системі з такою схемою, – її завоздушенность. Щоб уникнути цієї неприємності, необхідно регулярно видаляти повітря з мережі. Для цього майстра повинні встановити спеціальний розширювальний бак.

Багато користувачів вважають, що вертикальна схема з верхнім розведенням більш ефективна, ніж з нижньої. Пояснимо, чому. Основна причин популярності такого методу – більш високий тиск, який подається по стояках. Відповідно, батареї будуть отримувати тепла більше і швидше нагріються.

Горизонтальна опалювальна система

У такій системі опалення циркуляція теплоносія примусова. Для установки застосовуються різні схеми:

 • З попутним просуванням води. Завдяки тому, що довжина циркуляційних контурів однакова, скорегувати роботу системи не складає труднощів. Основний недолік – великий обсяг труб, що негативно позначається на інтер’єрі та збільшує витрати на виконання ремонтних робіт.
 • Тупикова. На відміну від попереднього способу труби витрачаються економно. Однак недолік теж є. Через досить великої довжини контуру відрегулювати роботу системи складно.
 • Променева / колекторна розводка. При цьому радіатори підключають до центрального колектора окремо. Завдяки цьому розподіл теплоносія рівномірний. З мінусів – великі витрати на матеріали.

Труби для систем розводки опалення

Для облаштування опалювальної системи можуть використовуватися мідні, поліпропіленові, металопластикові труби. Це найбільш популярні рішення серед забудовників на сьогоднішній день. Розглянемо кожен з цих варіантів детальніше:

 • Металопластикові труби. Цей варіант не вимагає особливих знань і практичних навичок. З’єднати окремі частини можна за допомогою фітингів. З переваг також можна відзначити те, що на поверхні таких труб не збирається осад. Мінуси теж є: чим вище термін експлуатації металопластикових труб, тим більша ймовірність течі.
 • Труби з поліпропілену. Багато хто вважає цей матеріал оптимальним для облаштування системи опалення. Різноманітність поліпропіленових труб велике: армовані алюмінієм, скловолокном і ін. Для з’єднання окремих ділянок використовується спайка. З основних плюсів можна відзначити відносно простий монтаж і доступну вартість матеріалу.
 • Мідні труби. Якщо головний критерій вибору матеріалу для вас – довговічність, варто звернути увагу на труби з міді. Вони легко витримують як високу температуру, так і тиску. Для з’єднання окремих ділянок використовується пайка. Головний мінус мідних труб висока ціна, тому цей матеріал сьогодні використовується досить рідко.

Звертайтеся, «Батискаф» допоможе з облаштуванням опалювальної системи. Гарантуємо якість і чесні ціни!

 • Скільки коштує розводка труб в приватному будинку?

  Вартість розводки труб залежить від протяженнсоті труб і додаткових робіт (наприклад - прорезка штроб). Звернувшись в нашу компанію і надавши додаткову інформацію, наші смеціалісти прорахують вартість монтажу труб.
 • Які існують варіанти розведення труб?

  Варіанти розводки труб є як по назовні так і всередині підлог або стін. Так само існують однотрубні і двох трубні системи. У двох трубних системах є тупикові розводки (всі прилади опалення з'єднуються послідовно) і променеві (прилади опалення з'єднуються паралельно). Наші фахівці допоможуть з прийняттям рішення по виду розводки труб виходячи з вашого технічного завдання.
 • Де будуть зберігатися куплені Вами матеріали і обладнання до початку робіт?

  Якщо на об'єкті, що будується немає охорони, то товар може зберігатися на нашому складі.
 • Яка гарантія на Ваші роботи, прописана вона в договорі?

  Мінімальная гарантія 1 рік. За вашим бажанням ми можемо укласти договір і прописати гарантійні зобов'язання. На деякі системи гарантія підтверджується страховкою в 1 млн грн.
 • Чи надаєте ви послуги в області і передмістях?

  Так надаємо послугу по розводці труб. Зокрема в передмістях: Мала Данилівка, Дергачі, Лісове, Флорінка, Чайківка, Родичі, Черкаська Лозова, Циркуни, Черкаські Тишки, Руські Тишки, Липці, Бобрівка, Слобідське, Елітне, Вільхівка, Безлюдівка, Високий, Березівка, Рай-Оленівка, Олешки, Подвірки, Солоницівка, Караван.