Трубопроводи – це основний елемент системи водопостачання (як холодного, так і гарячого). Вони виконуються з різних матеріалів, відрізняються за способом установки і технічним особливостям.

Монтаж трубопроводів водопостачання найкраще довіряти кваліфікованим майстрам. Самостійно цю роботу складно виконати, так як потрібно не тільки досвід роботу, особливі знання, а й спеціалізоване обладнання. Краще не ризикувати, так як це може бути чревате численними негативними наслідками в майбутньому.

Ви можете звернутися в компанію «Батискаф» і довірити цю клопітку завдання нашим фахівцям. Вони оперативно виконають монтаж трубопроводів і гарантують їх безперебійну роботу в процесі експлуатації. Професіонали працюють з урахуванням актуальних будівельних норм і додаткових побажань клієнта.

Вибір труб для систем водопостачання

Монтаж водопроводу слід починати з вибору труб. У продажу представлені вироби, виконані з таких матеріалів:

 • поліетилен;
 • пластмаса;
 • поліпропілен;
 • металополімер;
 • склопластик і ін.

Експерти говорять про те, що ці матеріали підходять для прокладки різних видів водопроводів (за винятком тих, які потрібні для протипожежних потреб). В цьому випадку краще віддати перевагу металевим трубам (зі сталі, латуні, бронзи, міді та ін.). Щоб попередити корозію, такі виробі зсередини оцинк. Що стосується пластмасових труб, то для зручності експлуатації і з урахуванням естетичних вимог їх приховують в штробах і спеціальних шахтах.

Важливий момент, який слід врахувати при виборі труб – їх діаметр. Для того, щоб визначитися з найбільш підходящим варіантом, професіонали використовують спеціально розроблені таблиці. Відзначимо, діаметр труб повинен зберігатися аж до місця стикування водопроводу з колектором каналізаційної мережі.

При виборі труб для монтажу інженерних мереж фахівці компанії «Батискаф» обов’язково враховують такі чинники:

 • фінансова частина – при складанні кошторису і створенні проекту враховується, скільки грошей буде витрачено на покупку труб, а також кріплень і додаткове обладнання (якщо воно вимагається);
 • стабільність функціонування системи. Ми гарантуємо якість виконаних робіт, тому намагаємося робити їх на совість;
 • оперативність монтажу та ін.

Наші фахівці впевнені, що економити на інженерних мережах ризиковано, особливо, коли це пов’язано з водопостачанням, каналізацією. Якщо монтаж трубопроводів виконано дилетантами, при експлуатації можуть виникнути численні проблеми.

Технічні особливості при монтажі трубопроводу

Прокладка водопровідних труб – складне завдання. При її виконанні потрібно враховувати безліч важливих нюансів. Зокрема, в системах господарсько-питних водопроводів арматура для змішувачів, водорозборів, трубопроводів встановлюється з розрахунку на тиск в межах 0,6 МПа. Зовсім інші вимоги пред’являються тоді, коли встановлюються трубопроводи водопостачання для забезпечення роботи протипожежної системи. Тут потрібно виходити з розрахунку на тиск до 1 МПа.

Для забезпечення параметрів заданого тиску фахівці повинні встановити на вводі водопроводу регулятори (до такого вдаються в тому випадку, коли в зовнішніх трубах тиск більше 45 метрів водяного стовпа). Якщо потрібно прокласти труби в квартиру, установка регуляторів виконується виключно після монтажу запірної арматури.

Не менш важливо правильно підібрати місце для укладання труб. Якщо розводка горизонтальна, то труби для гарячого водопостачання в обов’язковому порядку розташовуються вище труб для холодної води. При вертикальній розводки установку труб виробляють так: праворуч знаходяться труби для подачі гарячої води, а зліва – для холодної.

Труби, зроблені з металлополимеров, укладаються в такий спосіб: при розміщенні важливо залишити просвіт від 2,5 см (все залежить від ширини шару для теплоізоляції, якщо він передбачений).

Відзначимо, не дивлячись на те, що у пластикових труб досить великий рівень ізоляції і вони мало проводять тепло, краще подбати про їх додаткового утеплення. Це дозволить скоротити тепловтрати в водопроводах гарячого водопостачання і уникнути нагріву труб в мережі холодного водопостачання.

Обладнання, що використовується

Основним обладнанням для організації водопроводу є труби. Підбирати їх потрібно виходячи з довговічності матеріалу, способу укладання та ін. В цьому питанні найкраще проконсультуватися з професіоналами, який підкажуть, який варіант буде краще в вашому випадку.

Для організації водопроводу також знадобляться:

 • насоси – заглибні або поверхневі. У першому випадку пристрої повністю занурені в води і оснащені спеціальним реле (в разі недостатньої кількості води вони просто відключаються). У другому – насоси качають воду через спеціальний шланг. З огляду на відносно невелику потужність, не можуть підняти воду з великої глибини.
 • розподільні колектори, які представляють собою трубу, де один кінець з різьбленням для приєднання до магістралі, а другий з заглушкою.
 • водонагрівальні пристрої, в тому числі бойлери, які працюють від електрики або газу.
 • кесони – ці пристрої попереджають замерзання води в джерелі, перешкоджають потраплянню в систему ґрунтових вод.
 • додаткове обладнання – сюди входять різні прилади для автоматичного керування, напірні баки, фільтри. Потрібно обов’язково подбати про установку цих пристроїв при впорядкуванні заміського будинку, котеджу. Чим якісніше обладнання, тим менше проблем з експлуатацією системи водопостачання виникне в процесі.

Монтаж трубопроводу системи водопостачання від компанії «Батискаф»

Шукаєте відповідального підрядника для монтажу трубопроводу системи водопостачання? Ви не помилитеся, якщо зверніться в компанію «Батіскаф». В нашій команді працюють кваліфіковані фахівці з великим досвідом облаштування інженерних систем. Ми надаємо послуги «під ключ», починаючи від проектування мережі водопостачання та закінчуючи пусконалагоджувальними роботами. гарантуємо:

 • оперативне виконання замовлення;
 • чесні ціни;
 • високий рівень сервісу;
 • допомога в підборі матеріалів і устаткування.

Наша компанія завжди йде назустріч клієнтам і враховує всі побажання при монтажі трубопроводів. Звертайтеся, детально обговоримо умови співпраці і нюанси виконання роботи.

 • Які труби використовуються в монтажі?

  Для зовнішньої розводки застосовуються труби зі сталі, міді і PPR. Для заливки в стяжку або стіну використовуємо труби з Pex.
 • Які матеріали і пристрої використовують для монтажу?

  Звернувшись в нашу компанію до технічного завдання, наші фахівці запропонують вам варіанти по пристроях і матеіалов для ваших трубопроводів.
 • Як проходить процес оплати?

  Оплата здійснюється за узгодженим графіком. У більшості випадків оплата за матеріали відбувається заздалегідь, а оплата за роботи по факту виконаних робіт.
 • Яка гарантія на Ваші роботи?

  Мінімальная гарантія 1 рік. За вашим бажанням ми можемо укласти договір і прописати гарантійні зобов'язання. На деякі системи гарантія підтверджується страховкою в 1 млн грн.
 • Чи надаєте ви послуги в області і передмістях?

  Так надаємо послугу з монтажу трубопроводу. Зокрема в передмістях: Мала Данилівка, Дергачі, Лісове, Флорінка, Чайківка, Родичі, Черкаська Лозова, Циркуни, Черкаські Тишки, Руські Тишки, Липці, Бобрівка, Слобідське, Елітне, Вільхівка, Безлюдівка, Високий, Березівка, Рай-Оленівка, Олешки, Подвірки, Солоницівка, Караван.
 • Скільки коштує монтаж трубопроводу?

  Вартість монтажу трубопроводу залежить від протяженнсоті труб і додаткових робіт (наприклад - прорезка штроб). Звернувшись в нашу компанію і надавши додаткову інформацію, наші смеціалісти прорахують вартість монтажу труб.